Stig Enggaard
Blå bog
| Erhvervsaktiv siden: | 16. feb. 2007 (19 år 8 måneder) |
| Karrieren startede hos: | Bestwind I/S (Ejer) |
| Længste aktivitet: | Ejer af Bestwind I/S (19 år 8 måneder) |
Karrieren som erhvervsleder begyndte den dag i 2007 ved Bestwind I/S i hvervet som Ejer og Stifter. Det var sammen med kollegaerne Henrik Jørgensen, Kim Hvid Thomsen, Henrik Vejlgaard at Stig Enggaard stiftede Bestwind I/S den dag i februar 2007. Rollen som Ejer og Stifter har Stig nu besiddet i 19 år 8 måneder, og er stadig aktiv i samme rolle i dag.
Direkte ejede selskaber (1)
-
Bestwind I/S
Ejerandel: Fuldt ansvarlig deltager
Ejendomme (1)
Tidslinje (6)
-
Bestwind I/S (Fuldt ansvarlig deltager)
Tilknyttet som ejerDato: 16.02.2007
Registreringsdato: 16.02.2007 -
Ejendom 2 0 DKK Almindelig fri handel
Salg af ejendomDato: 01.07.2006
Registreringsdato: 01.07.2006 -
Ejendom 1 738.450 DKK Almindelig fri handel
Salg af ejendomDato: 01.07.2006
Registreringsdato: 01.07.2006
Blå bog (fortsat)
En af de forbindelser som går igen i Stig' netværk er Henrik Jørgensen.
ResuméEt resumé for personenErhvervsrollerAktive og ophørte relationerEjerskab i virksomhederDirekte og indirekte ejede virksomhederHistorikAlt historik for personen
KoncerndiagramInteraktivt koncerndiagram samt PDFTidslinjeSe den fulde registreringshistorikForbindelserSe denne persons forbindelserEjendommeSe ejendomsporteføljeFind tvillingFind lignende erhvervspersoner
Informationerne vist på denne side indeholder data, som benyttes i henhold til vilkår for brug af danske offentlige data. Læs mere her:
Hvorfor vises mine oplysninger?
