Jens Tang Christensen
Blå bog
| Erhvervsaktiv siden: | 1. nov. 1989 (36 år 10 måneder) |
| Karrieren startede hos: | Wanyama.dk (Ejer) |
| Længste aktivitet: | Ejer af Wanyama.dk (10 år 7 måneder) |
Karrieren som erhvervsaktiv begyndte den dag i 1989 ved Wanyama.dk (tidligere JTC V/JENS TANG CHRISTENSEN) i hvervet som Ejer og Stifter. Virksomheden blev alene grundlagt af Jens Tang Christensen og har som eneste ejer dermed også fået det fulde ansvar i virksomheden. Rollen som Ejer og Stifter har Jens nu besiddet i 10 år 7 måneder, og er stadig aktiv i samme rolle i dag.
Direkte ejede selskaber (1)
-
Wanyama.dk
Ejerandel: Fuldt ansvarlig deltager
Ejendomme (2)
Tidslinje (5)
-
Wanyama.dk (Fuldt ansvarlig deltager)
Tilknyttet som ejerDato: 08.10.2018
Registreringsdato: 08.10.2018 -
Ejendom 1 1.975.000 DKK Familieoverdragelse
Køb af ejendomDato: 01.12.2008
Registreringsdato: 01.12.2008 -
JTC V/JENS TANG CHRISTENSEN (Nu: Wanyama.dk) (Fuldt ansvarlig deltager)
Er ikke længere ejerDato: 20.06.2000
Registreringsdato: 20.06.2000
Blå bog (fortsat)
ResuméEt resumé for personenErhvervsrollerAktive og ophørte relationerEjerskab i virksomhederDirekte og indirekte ejede virksomhederHistorikAlt historik for personen
KoncerndiagramInteraktivt koncerndiagram samt PDFTidslinjeSe den fulde registreringshistorikForbindelserSe denne persons forbindelserEjendommeSe ejendomsporteføljeFind tvillingFind lignende erhvervspersoner
Informationerne vist på denne side indeholder data, som benyttes i henhold til vilkår for brug af danske offentlige data. Læs mere her:
Hvorfor vises mine oplysninger?
