Walther Weinrich Parmo Hansen
Blå bog
| Erhvervsaktiv siden: | 11. sep. 1989 (37 år 1 måned) |
| Karrieren startede hos: | Parmomultimur (Ejer) |
| Længste aktivitet: | Ejer af Parmomultimur (37 år 1 måned) |
Karrieren I Danmark startede i 1989 ved Parmomultimur (tidligere W P HANSEN MURER & ENTREPRENØR- FIRMA/WALTER HANSEN) i rollen som Ejer og Stifter. Virksomheden blev alene grundlagt af Walther Weinrich Parmo Hansen og har som eneejer derfor også hovedansvaret i firmaet. Rollen som Ejer og Stifter har Walther nu bestreddet i 37 år 1 måned, og er stadig aktiv i samme rolle i dag.
Direkte ejede selskaber (1)
-
Parmomultimur
Ejerandel: Fuldt ansvarlig deltager
Tidslinje (5)
-
Ejendom 1 170.000 DKK Almindelig fri handel
Salg af ejendomDato: 01.06.2010
Registreringsdato: 01.06.2010 -
MURER- OG ENTREPRENØRFIRMA W. P. HANSEN ApS
Fratrådt som direktørDato: 16.11.2001
Registreringsdato: 16.11.2001 -
MURER- OG ENTREPRENØRFIRMA W. P. HANSEN ApS
Tilknyttet som direktørDato: 27.10.1995
Registreringsdato: 27.10.1995
Blå bog (fortsat)
Walther har sidenhen været inde omkring én anden dansk virksomhed. Har indtil videre haft en erhvervskarriere på mere end 37 år 1 måned.
-
SelskabRolleEjerandel
-
Stifter og Ejer
11.09.1989 - Stadig aktiv
Ejerandel: Fuldt ansvarlig deltager -
Direktør
27.10.1995 - 16.11.2001
Ejerandel: Intet ejerskab
ResuméEt resumé for personenErhvervsrollerAktive og ophørte relationerEjerskab i virksomhederDirekte og indirekte ejede virksomhederHistorikAlt historik for personen
KoncerndiagramInteraktivt koncerndiagram samt PDFTidslinjeSe den fulde registreringshistorikForbindelserSe denne persons forbindelserEjendommeSe ejendomsporteføljeFind tvillingFind lignende erhvervspersoner
Informationerne vist på denne side indeholder data, som benyttes i henhold til vilkår for brug af danske offentlige data. Læs mere her:
Hvorfor vises mine oplysninger?
